Pokój na weekend w Puszczy białowieskiej

W dzisiejszych czasach większość z nas żyje w biegu i ciągłym stresie. Praca, obowiązki domowe, to wszystko sprawia, że czasem czujemy się przemęczeni i nieco przytłoczeni życiem codziennym. Każdy człowiek niezależnie od wieku i rodzaju wykonywanej pracy potrzebuje odpoczynku, warto więc od czasu do czasu wyrwać się na weekend lub dłuższy urlop, aby naładować baterie i do codziennych obowiązków wrócić z nową energią i zapałem. Wielu osobom wydaje się, że podróże wymagają bardzo dużego nakładu finansowego, nic bardziej mylnego, dzisiaj każdy z nas może pozwolić sobie na wyjazd wypoczynkowy w atrakcyjnej cenie. Jak wybrać odpowiednie miejsce na nasz wypoczynek? Przede wszystkim powinniśmy zastanowić się, czego oczekujemy od naszego wyjazdu idealnego. Jeśli pragniemy wypocząć z dala od miejskiego zgiełku, wśród piękna przyrody powinniśmy zdecydować się na agroturystykę w Puszczy Białowieskiej.

 

Puszcza Białowieska agroturystyka 
Zacznijmy od tego, dlaczego Puszcza Białowieska jest doskonałym miejscem do odbycia zarówno weekendowego, jak i dłuższego odpoczynku. Białowieża pozwala na odcięcie się od wielkomiejskiego, szybkiego tempa życia, dzięki pobytowi w tym rejonie polski będziemy mogli nie tylko wypocząć na łonie natury, ale również zajrzeć w głąb siebie, wyciszyć się. Ogromny kompleks leśny daje nam szansę na obcowanie z przyrodą, spacer w takim miejscu to prawdziwa przyjemność wzbogacona o dodatkowe atrakcje takie jak np. rezerwat żubrów, które są wizytówką tego rejonu. Wartym odwiedzenia miejscem jest Białowieski Park Narodowy, który pozwala nie tylko na piesze wędrówki, ale również na przemierzanie obszaru rowerami po wyznaczonych w tym celu ścieżkach, co z pewnością zadowoli miłośników aktywnego wypoczynku. Kolejnym doskonałym sposobem na spędzanie czasu w Białowieży są spływy kajakowe, które odbywają się np. nad rzeką Narewka, poza terenem Białowieskiego Parku Narodowego. Miłośnicy wędkowania również będą zachwyceni, ponieważ wędkowanie z brzegu na stawach i na rzece Narewka w Parku Pałacowym po uiszczeniu opłaty jest dozwolone. Jeśli posiadamy czworonoga, możemy zabrać go ze sobą na szlak, warunkiem jest, posiadanie smyczy i kagańca. Wszystkie te atrakcje doskonale uzupełni nocleg w białowieskiej agroturystyce.

Atrakcje Białowieża, dla kogo?
Białowieskie atrakcje od pokoleń przyciągają turystów, nie tylko z polski, ale również z całego świata. Wielu osobom wydaje się, że Białowieża nie jest przeznaczona dla nich, że oni, albo ich dzieci nie odnajdą się w takim miejscu. Rozwiewamy wątpliwości, Białowieża to moc atrakcji dla odwiedzających w każdym wieku. Wielu osobom te okolice kojarzą się wyłącznie z lasami i przyrodą, jednak oprócz spacerów pośród piękna przyrody Białowieża oferuje również wiele innych ciekawych miejsc i zajęć. Ośrodek Edukacji Przyrodniczej Białowieskiego Parku Narodowego, Białowieskie Drezyny, czy ścieżka przyrodnicza Żebra Żubra to tylko część znakomitych atrakcji czekających na nas na miejscu. Zarówno dzieci, jak i ich opiekunowie będą się świetnie bawić podczas zwiedzania. 

Białowieża noclegi
Każdy z nas wybierając się na upragniony odpoczynek, chce, aby miejsce, w którym będzie zamieszkiwać przez okres wakacji, było nie tylko czyste i przytulne, ale również położone w świetnej lokalizacji. Pragniemy, aby cena była przystępna, a obsługa przybytku sympatyczna, w końcu mówimy o miejscu, które na kilka dni stanie się naszym domem. Białowieża cieszy się dużą popularnością, nie tylko w sezonie wakacyjnym, warto więc zadbać o rezerwację naszego noclegu odpowiednio wcześniej, aby uniknąć niepotrzebnego stresu i poszukiwań na ostatnią chwilę. Jaki nocleg wybrać? Popularna w ostatnim czasie stała się agroturystyka w Białowieży i innych zakątkach kraju, ponieważ zazwyczaj to o wiele więcej niż tylko nocleg, to również kontakt z naturą i przestrzeń, która pomaga nam się cieszyć wakacjami z dala od miasta i tłoku. Jak wybrać miejsce idealne? Zaplanujmy co i gdzie chcemy zobaczyć, a potem wybierzmy nocleg w Puszczy Białowieskiej.