Jak zaplanować wyjazd?

Wakacje z rodziną? Wreszcie długo wyczekiwany urlop? Warto wcześniej wszystko zaplanować – unikniemy wtedy niepotrzebnego stresu i będziemy mogli też cieszyć się perspektywą wolnych dni. Bardzo popularnym kierunkiem turystycznym stała się Białowieża. Doceniamy jej walory – bliskość natury, piękno przyrody. Rezerwat ścisły, który robi niemałe wrażenie – szczególnie na osobach, które są tu pierwszy raz. Jak przygotować się do wyprawy do Białowieży. Przedstawiamy pięć podstawowych zasad dobrze zaplanowanych wakacji.

Zarezerwuj pobyt wcześniej

Nie zawsze wiemy, kiedy dostaniemy urlop. Jak tylko jednak będziemy mieć termin warto pomyśleć o noclegu. Białowieża cieszy się dużą popularnością – ważne, aby zagwarantować sobie i bliskim komfortowy nocleg – bez stresu, że będziemy szukali na ostatnią chwilę. Komfortowy nocleg  w samym sercu Puszczy Białowieskiej zapewni doskonały wypoczynek i bliskość najważniejszych atrakcji

Zaplanuj pobyt

Czasami warto zdecydować spontanicznie – jeśli jednak wybieramy się z dziećmi w podróż warto stworzyć przynajmniej wstępny grafik pobytu. Sprawdzić czy w okolicy są atrakcje dla dzieci. Dobrym pomysłem jest nocleg w agroturystyce w Białowieży “Miodowa Kolonia”. Park wodny w Hajnówce?  Skansen w Białowieży? To formy rozrywki spodobają się młodym i dużym towarzyszom podróży. Sprawdź dokładnie atrakcje w okolicy i wybierając najlepsze rozwiązania – weź pod uwagę potrzeby swoje i swoich bliskich.

Zapakuj odpowiednie ubrania

Spacery po Białowieży to doskonała przygoda. Pamiętaj jednak, że ubranie i buty muszą być dobrze dopasowane do charakteru spaceru i formy zwiedzania. Warto dobrze przygotować się na każdą pogodę – słońce i deszcz. Spacery po centrum Białowieży i Hajnówki, ale także na przemierzanie najważniejszych szlaków. Wędrówek po lesie. Ciepłe ubranie, kurtka przeciwdeszczowa, solidne, trwałe obuwie to priorytet.

Wakacje w Puszczy Białowieskiej? Zadbaj o okrycie ciała!

Wychodzisz na długi spacer do rezerwatu? Zadbaj o okrycie ciała. Ważne jest nie tylko ubranie dopasowane do warunków atmosferycznych, ale również wszelkiego rodzaju środki na ukąszenia, skaleczenia.  Warto mieć przy sobie niezbędną apteczkę.

Poczytaj o Puszczy Białowieskiej – ciesz się niezapomnianym urlopem!

Zanim wybierzesz się do agroturystyki w Białowieży przeczytaj jak najwięcej o okolicy. Poznając bliżej zalety danego miejsca możesz lepiej zaplanować wyjazd, uzyskać niezbędne informacje. Czytanie o miejscu, gdzie planuje się urlop możesz znacząco podsycić głód podróży – dzięki temu wakacje będą niezapomniane i jedyne w swoim rodzaju.